• 5 помилок, яких потрібно уникати, якщо хочете стати відмінним бігуном

5 помилок, яких потрібно уникати, якщо хочете стати відмінним бігуном

Щоб стати хорошим бігуном, потрібно уникати деяких поширених помилок. Звичайно, це не повний список, але якщо ви виключете ці недоліки, то обов'язково помітите поліпшення своїх результатів.

1. Приземлення на п'яту

Удар, який припадає на п'яту, - поширена помилка, особливо у новачків. Було проведено дослідження, яке показало, що з 456 учасників чоловічої статі 96.9% допускало дану помилку, а з 447 жінок - 99,3%. Хоч ця тема і є спірною в світі бігунів, приземлення на п'яту, як правило, надає надмірне навантаження, що може привести до підвищення ризику отримання травми.

Якщо ви помічаєте за собою цю помилку, то є кілька речей, які вам варто зробити. По-перше, не робіть занадто багато кроків, їх кількість повинна бути приблизно 180 приземлень в хвилину. Спробуйте використовувати взуття, де мінімальний перепад від п'яти до носка. Це знову ж таки актуальна суперечка, але тим не менш біг босоніж або у взутті з тонкою підошвою сприяє виробленню природної техніки бігу.

2. Занадто велика швидкість

Біг - це швидкість. Так ви вважаєте? Звичайно, вам хочеться бути швидким, але це не завжди приносить користь вашому тренувального процесу. Коли ви тільки починаєте пробіжку - будь то тренування або забіг - ви відчуваєте себе прекрасно. Ваші ноги наповнені енергією, а подих легкий. Це змушує вас набирати темп. Переходимо на 10 або 20 хвилин вперед. Перед нами вже зовсім інша картина: ви захекались, розтратили всі сили. Частина дистанції, що залишилася для вас справжня боротьба.

Набирати занадто велику швидкість - помилка, яку дуже просто допустити. Щоб не потрапити в цю пастку, пробіжіть повільно від 1 до 1.5 км. Переконайтеся, що ви знаєте час, який вам потрібен на розкачку. І пам'ятайте: чим повільніше ви починаєте, тим швидше зможете закінчити.

3. Нехтування своїм торсом

Бігуни, як правило, отримують величезне задоволення від бігу. І часто не хочуть робити інші види вправ, хоча саме ці вправи можуть зробити їх кращими бігунами. Однією з областей, яка часто залишається поза увагою, є торс.

Наявність сильного торса життєво необхідна, якщо ви хочете стати хорошим бігуном. Це пов'язано з тим, що саме торс підтримує вашу поставу під час бігу, що допомагає вам з диханням і технікою бігу. Сильний торс також покращує ваш баланс, що дуже важливо під час бігу.

Сильне тіло зробить вас більш ефективним бігуном. У вас буде більше сили і, отже, ви зможете розвивати велику швидкість. Можна отримати багато переваг, якщо приділяти час на виконання вправ на верхню частину тіла: зокрема, прес і поперек. Якщо ви ще не робите подібних вправ, то включіть деякі з них в свої тренування.

4. Неправильне харчування

Ви повинні знати, які продукти вам потрібно їсти, щоб ваше тіло було наповнене енергією для бігу. Більшість бігунів ігнорують питання харчування: вони або з'їдають зайвого, або не заповнюють втрачені калорії в належній мірі. Вам потрібно їсти досить багато вуглеводів (близько 55% вашого щоденного споживання калорій), ви повинні їсти чимало білка (близько 1.2 - 1.4 г на кг ваги тіла). Очевидно, що жир, вітаміни, мінерали та інші поживні речовини також потрібні для збалансованої дієти, але бігуни частіше роблять помилку, вживаючи занадто багато або занадто мало білків і вуглеводів.

Якщо ви збираєтеся на пробіжку, але вже давно нічого не їли, то вам варто дати своєму організму порцію вуглеводів.

5. Занадто часті тренування

Якщо ви любите біг, то ймовірно, хочете бігти навіть в ті дні, коли вам потрібно відпочивати. Часом важко провести день без тренування, але користь відпочинку занадто велика, щоб ігнорувати його. Наприклад, під час тренувань фактично поліпшення вашої форми не відбуваються. Зміни починають відбуватися, коли ви відпочиваєте. У момент бігу ваше тіло знаходиться в стані стресу. Відновлюється і поповнює свої сили воно тільки під час відпочинку. Тому, коли ви починаєте нове тренування, ви повинні бути впевнені, що ваше тіло зможе впоратися з навантаженням, яке ви на нього покладаєте.

Наступного разу, коли захочете пропустити день відпочинку, пам'ятайте, що зробивши це, ви позбавите своє тіло можливості відновитися і загальмуєте свій прогрес. Навіть якщо ви займаєтеся різною активністю, навантажуючи різні групи м'язів, у вас повинні бути дні повноцінного відпочинку від будь-яких тренувань.

Related Tags

помилки при бігу

 Top

Заказать обратный звонок

Ваше имя:

Номер телефона:

Тема вопроса:

Введите числа с картинки: