• Історія спортивної чоловічої куртки

Історія спортивної чоловічої куртки

Спортивні куртки здаються таким природним, органічним елементом чоловічого гардероба, що, напевно, існували завжди. Насправді ж праобраз куртки для занять спортом з'явився не так давно, ближче до середини 19 століття. Це були твід і сак, укорочені сюртуки новаторського фасону (до того верхня частина костюма була або довгою, або з фалдами ззаду). Чоловічі спортивні куртки того часу створювалися не для занять в спортзалах, а для «вільних» вправ, верхової їзди, катання на велосипеді. Тому на першому місці у них стояли не практичність і зручність, а краса і відповідність моді.

Історія успіху чоловічої спортивної куртки

Коли прийшов час модерну (кінець 19 - початок 20 століття), і спорт з чогось ницого, потішного перейшов в категорію модного і корисного, піджак поступово став звужуватися, зменшуватися, втратив безліч пишних деталей. І перетворився в блейзер, «дідуся» нинішньої спортивної куртки. Блейзер, в свою чергу, трансформувався в спортивну уніформу для студентів університетів і якщо подивитися на фото кінця 19 століття, то можна побачити, що форма ця, як і блейзери - сучасні чоловічі спортивні куртки.

Але просто так купити чоловічу спортивну куртку будь-якому охочому поки було не можна. Існували особливі правила їх носіння, у кожного спортивного товариства були свої вимоги до крою, дизайну, обробки. Наприклад, саме на університетських спортивних куртках вперше з'явилися великі літери - в 1895 році це зробили бейсболісти гарвардського університету, нашивши, відповідно букву H. Куртки назвали Letterman.

До тридцятих років 20 століття практичні куртки вийшли за межі спортивних товариств, коледжів та університетів. Любов до спорту охоплювала все більше простих людей, а куртки стали одним з улюблених елементів гардеробу. До того ж на ціну на чоловічі спортивні куртки вплинула поява недорогих синтетичних тканин, здешевлення виробництва в цілому.

Сьогодні ці куртки універсальні: їх носять як міську верхній одяг, костюми для спорту і відпочинку. У ходу безрукавки, вітровки, трикотажні кофти, традиційні «латермани». У бутиках і інтернет-магазинах можна придбати модні чоловічі спортивні куртки від Ralph Lauren, Burberry, Columbia, Volcom.


 Top

Заказать обратный звонок

Ваше имя:

Номер телефона:

Тема вопроса:

Введите числа с картинки: